Kniha Bylinkové kouzlení IV.

Šťastný je ten, kdo sní své sny, a je připraven je REALIZOVAT.

Editorial

Tak nám opět začíná nádherná bylinkářská sezóna plná omamných vůní léčivých bylinek. Období, kdy se stromy začínají zelenat barvou klidu a vzduch je nasycený čerstvým vzduchem. Sluníčko nabírá na síle a dává o sobě znát. Ptáčci cvrlikají a v přírodě se rodí první mláďata. Včelky mají napilno a jako každý rok nám přinášejí nejrůznější chutě a vůně jara.

Jaro je opravdu krásné období, kdy všechno voní, bzučí, pučí a kdy nás příroda obdarovává léčivými dary. Tak toho určitě využijte, protože právě teď je skvělá chvíle na to, abychom si vyšli na procházku, načerpali sílu a majestátnost léčivých stromů a nasbírali si první jarní pupeny plné energie, kterou po zimě tolik potřebujeme. A nemyslete si, že je brzy – už teď se příroda probouzí ze zimního spánku!

Těším se na to, až i já letos vyrazím lesní cestičkou spolu s babičkou na sběr všech těch léčivých dobrot. To vše za poslechu cvrlikajících ptáčků, šumění lesa a s popíjením lahodného čaje s medem z termosky, na kterou babička nikdy nezapomene. Pak se zavřeme do kuchyně, zatopíme si v kamnech a budeme z bylinek tvořit lahodné likéry, úžasné tinktury a bylinkové ústní vody. Z nasušených bylinek pak budeme míchat bylinné směsi na kloktadla a vyrábět, dle slov mé babičky, „lásku na první doušek“, což jsou lahodná bylinková vína.

Věřím, že i Vy rádi tvoříte a milujete bylinky. Nechte se tedy inspirovat našimi jedlými dárky, které můžete vykouzlit s velikou lehkostí a poté darovat Vašim blízkým, jimž určitě udělají velikou radost.

Přeji Vám, ať si toto období užijete plnými doušky a ať máte v životě spoustu radosti, smíchu a dobré nálady při samotném tvoření a mnoho rozzářených očí, až budete dárky svým blízkým dávat.

S láskou Dita

V knize se dozvíte například:

Jaká je léčivá síla stromů a jarních pupenů?

Které jarní listy mají nejvíce vitamínu C?

Z kterých jarních pupenů jsou nejlepší tinktury a k čemu jsou vhodné?

Jaké jarní pupeny jsou skvělé na výrobu lahodných vín?

Jak si jednoduše vyrobit domácí aspirin?

Které jarní květy jsou pro nás nejlepší?

Který strom nám pomůže s léčbou hemeroidů a co si z něho vyrobit?

Jaké jarní listy sbírat a v čem nám pomohou?

Co nikdy nesmí chybět v bylinkové apatyce mojí babičky?

Jaké jsou nejlepší přírodní antibiotika?

Která bylinka pomůže na drobné bolístky a poranění?

Jaké léčivé účinky mají hrozny a v čem nám pomohou?

Které bylinky jsou vhodné na kožní plísně a kvasinková onemocnění?

Která bylinka je dle mé babičky nejlepší parťák na cesty?

Jak si vyrobit domácí přírodní repelenty, které opravdu fungují?

Jaká je rychlá pomoc při zánětu močového měchýře?

Co by vám nikdy nemělo chybět v domácí spíži?

Jaké je tajemství vůní našich babiček?

Informací ale dostanete mnohem více! Jde hlavně o bylinkové rady a tipy našich babiček a spousta jednoduchých, léčivých a lety prověřených přírodních receptů pro vaše zdraví.

  • Objednávku knihy mi prosím napište na email spolu se svými kontaktními údaji a počtem kusů knih, které si přejete. Také mi dejte vědět, zda chcete věnování a pro koho, ráda vám knihu podepíši. Po zaslání těchto informací vám zašlu podklady k platbě. Knihu zasílám i na Slovensko.

Email: dita@bylinkove-sneni.cz

Cena: 499,- Kč - 21 EUR

  • P.S. Knihu lze koupit u mě a na e-shopu ekokoza.cz, prezdravie.sk, prozdravi.cz, mall.cz, mall.sk, megaknihy.cz a mnoho dalších e-shopů.

Dita Oškerová

Jsem autorkou a fotografkou knih Kouzlo léčivých bylinek, Bylinkové kouzlení a blogu Bylinkové snění. Vedu workshopy Bylinkové kouzlení, na kterých se s vámi ráda potkám. To všechno dělám s vášní sobě vlastní. Jsem pisatelka, knihomolka, kreativní tvořitelka a v neposlední řadě také manažerka, která se naučila nechat věci plynout, jít s proudem a neříkat slova jako „jistota“ nebo „musím“.

V životě si jdu vždy za svým, s vášní a nadšením. S vírou v sebe sama si plním své sny. Věřím na věci mezi nebem a zemí, miluji život a životní výzvy.

S láskou Dita

ISBN 978-80-907716-3-5

První díl nové edice Bylinkové kouzlení objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Druhý díl nové edice Bylinkové kouzlení objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Třetí díl nové edice Bylinkové kouzlení objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Pátý díl nové edice Bylinkové kouzlení objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

První díl knihy Kouzlo léčivých bylinek – Bylinkové kouzlení objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Druhý díl knihy Kouzlo léčivých bylinek - Tvoříme s láskou objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Třetí díl knihy Kouzlo léčivých bylinek - Tvoříme s láskou objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz