Kniha Bylinkové kouzlení VII.

Věř ve své SNY a ony se ti splní...

Editorial:

Bylinkové kouzlení začalo velkým SNEM a VIZÍ – mít další, svoji vlastní, nádherně duhovou knižní edici, která bude čítat sedm dílů.

Upřímně, pokud se mě zeptáte, proč zrovna sedm dílů, tak vám přesně neodpovím – zkrátka to tak intuitivně přišlo. A já svoji intuici poslouchám. Protože, jak říkám, intuice je moje nejlepší kamarádka, která nikdy nezradí.

A proč zrovna duhová edice?

DUHA je pro mě symbolem a znamením štěstí, splněných snů, nadějí a nových, krásných začátků.

A také připomínkou toho, že nikdy na nic nejsme sami a vždy je nám pomáháno. Stačí jen požádat, poděkovat a být vděční.

Tak to bylo i s touto edicí. Za každou jednou napsanou knihou této série stál příběh, který mě na téma daného dílu přivedl. Každá knížka pod rukama vznikala postupně, v jednoduchosti a plynule a přišla vždy přesně v tu dobu, kdy měla. V harmonii s mým přesvědčením, že vše se vším souvisí, že si vlastní realitu tvoříme sami a že náhody neexistují.

Stejně jako při tvorbě všech předchozích dílů, tak i při psaní tohoto dílu posledního mi v mysli vyvstala vzpomínka na moji moravskou kouzelnou babičku a její chalupu na Františkově, kde v žádném okně nechyběly nádherně červené muškáty, vchod zdobily keře černého bezu, které celé stavení chránily.

Nejdůležitější vzpomínky při psaní mých knih jsou ale ty spojené s babiččinou pohádkovou zahradou plnou léčivých bylinek, ovocných stromů, s potůčkem tekoucím jejím středem a volně pohybujícími se ovečkami, které spásaly trávu. Jsou to vzpomínky na místo, kde včelky radostně vylétaly z nádherných dřevěných úlů a s láskou usedaly na květy stromů a kde ptáčci zpívali svůj pravidelný koncert a provázeli nás s písničkou na rtu celé dny.

Bylo to místo kouzelné, kde jako by se vždy čas trochu zastavil, a všechny dny v něm strávené byly plné lehkosti a přítomného okamžiku. Byla to oáza plná klidu a naděje a odpočinku, ve kterém se odehrávalo mnoho příběhů a vyprávění o životě.

V babiččině chalupě každá místnost dýchala jistou dávku nostalgie a vůní omamných bylinek. Staré skříně skrývaly tajemství a mnoho tajných pokladů. A babiččina kuchyně s kachlovými kamny? Ta byla vždy plná chutí a vůní všelijakých dobrot – od pečených koláčů, hustých polévek a omáček až po tak jednoduché, ale pro mě přímo královské jídlo, a to domácí pečený chléb se sádlem a cibulí, ke kterému nikdy nechyběl hrnek čerstvě nadojeného kozího mléka.

Bylo to zkrátka místo, kde se zázraky děly každý den. Babička tu byla pevnou kotvou a bezpečným přístavem, kde láska proudila všemi směry a naplňovala vše, co bylo třeba, bez ohledu na to, co se právě dělo kolem.

Upřímně doufám, že i tento díl vám vnukne plno nových vjemů a inspirace, ať už se jedná o bylinkové kouzlení na zahradě, v níž je každá bylinka královnou a má v ní své místo, nebo třeba zasnění se a zavzpomínání si na vaši vlastní babičku a na vaše naplněné dětství.

Ze srdce vám to přeji…

S láskou Dita

V knize se dozvíte například:

Jak klíčit semínka a bylinky?

Jak vybrat správná semínka k sadbě?

Jak pěstovat léčivé koření?

Které bylinky jsou TOP na výrobu domácí kosmetiky?

Jak si založit svůj vlastní kompost?

Jaké zásoby potravin mít vždy ve spíži?

Jaké jedlé plody a keře si vysadit na zahradu?

Jaké jsou léčivé účinky olejů a solí?

Kopřivová semínka - superpotravina dnešní doby, co si z nich vyrobit?

Jaké jsou nejlepší smoothie z divokých bylinek?

Jaké jsou zapomenuté bylinky našich babiček?

Jak na divokou stravu?

Jak využít léčivý plevel v kuchyni?

Informací ale dostanete mnohem více! Jde hlavně o bylinkové rady a tipy našich babiček a spousta jednoduchých, léčivých a lety prověřených přírodních receptů pro vaše zdraví.

Email: dita@bylinkove-sneni.cz

Cena: 499,- Kč  - 21 EUR

Dita Oškerová

Jsem autorkou a fotografkou knih Kouzlo léčivých bylinek, Bylinkové kouzlení a blogu Bylinkové snění. Vedu workshopy Bylinkové kouzlení, na kterých se s vámi ráda potkám. To všechno dělám s vášní sobě vlastní. Jsem pisatelka, knihomolka, kreativní tvořitelka a v neposlední řadě také manažerka, která se naučila nechat věci plynout, jít s proudem a neříkat slova jako „jistota“ nebo „musím“.

V životě si jdu vždy za svým, s vášní a nadšením. S vírou v sebe sama si plním své sny. Věřím na věci mezi nebem a zemí, miluji život a životní výzvy.

S láskou Dita

ISBN 978-80-907716-6-6