Dita Oškerová

Jdu si vždy za svým, s vášní, nadšením a s vírou v sebe sama si plním své sny....věřím na věci mezi nebem a zemí, miluji život a životní výzvy.

Všechny naše sny se mohou splnit, pokud máme snahu je realizovat." - Walt Disney

Veškeré recepty a návody, které jsou k vidění na mém blogu jsou vyráběny, psány a foceny s velkou láskou, protože tvořivost a fantazie jsou základem úspěchu.

Věřím v sílu bylinek a v to, že na každý neduh existuje nějaká. Bylinky jsou kouzelné a nikterak složité, stačí se jen nechat vést svou intuicí a používat zdravý selský rozum, tak jako to dělaly naše babičky. Právě ony byly opravdové bylinkové kouzelnice, které respektovaly jejich léčivou sílu a držely se známého pořekadla „všeho s mírou“. Jsem ráda, že se tato éra moudrých babiček vrací a my si připomínáme, že co je doma, to se počítá. Že tíhneme zpátky k přírodě a zjišťujeme, na co se jaká bylinka a koření používají, a dokážeme z nich připravit léčivé dobroty, které nám pomáhají každý den. Věřte, že zelená apatyka zdraví je tady pro každého – stačí jen vstoupit a načerpat její sílu a energii.

Proč bylinky? Proč tenhle blog?

Máte někdy taky takový pocit, že víte, že příjde velká změna, ale nevíte jaká? Miluji změny, jelikož věřím, že každá změna je vlastně výzvou, která vás někam posune, dá vám nové zkušenosti a otevře vám nové obzory. Navíc pokud posloucháte svoji intuici a všímáte si znamení, která jsou všude kolem vás, máte vyhráno. A tak z pozice manažerky, která musí mít vše pod kontrolou jsem se stala manažerkou, která se naučila nechat věci plynout a jít s proudem. Přestala říkat slova jako “jistota” a “musím” a nechala ze svého života odejít lidi, kteří ji již neměli co nabídnout, a hlavně - začala brát život jako hru. Představa, že budu aktivně tvořit a vyrábět produkty home-made by mi ještě více jak před osmi lety připadala úsměvná – vím přesně co bych tehdy řekla – je to ztráta času, nemám čas – přitom čas je to jediné co máme…. A tak společně s tvořivostí přišlo i zklidnění mysli, že vše je tak, jak má být, a že jen my sami jsme zodpovědni za vše, co k sobě připoutáme. Když si tuto skutečnost připustíte, začne se vám lépe dýchat a žít.

Proč právě bylinkové - snění?

Měla jsem nadčasovou a velmi moudrou babičku, která mě od malička vedla k lásce k přírodě, a učila mě na co se jaká bylinka používá, takže jak se říká základy jsem měla, jen jsem z této cesty na pár let odešla, a sbírala zkušenosti v jiných oborech. Ale někde v podvědomí jsem věděla, že se vrátím zpět. Musela přijít rovnováha a přišla v pravý čas, jako vše v mém životě. Nezměnil se život kolem mě, ale změnila jsem se já. A tak přišlo Bylinkové snění – kvanta čerstvých i nasušenych bylinek, ochutnávání různých druhů čajů, učení se míchat různé druhy bylinek, tak, aby byly co nejúčinější a pomáhaly. Hledání různých dodavatelů, aby to co se přidává do mastí a olejů, bylo opravdu dobrý a kvalitní. Vybírání z xxx možností skleniček, kelímků na masti, a také zjišťování plno informací ohledně samotné výroby (kdy nakonec zjistíte, že poprvé to uděláte přesně, jak je někde napsáno a pak už čarujete podle sebe a podle svého uvážení). Grafické zpracování celého projektu a hlavně fotky a focení. Což mě neskutečně baví. A v neposlední řadě - psaní, psaní, psaní – všude, kde se dá, za jakékoliv situace, kdy je to jen trochu možné, protože múza nikdy nespí a nikdy nevíte, kdy vás co napadne.

  • Jsem autorka knih edice Kouzlo léčivých bylinek a Bylinkové kouzlení.

První díl nové edice Bylinkové kouzlení objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Druhý díl nové edice Bylinkové kouzlení objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Třetí díl nové edice Bylinkové kouzlení objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Čtvrtý díl nové edice Bylinkové kouzlení objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Pátý díl nové edice Bylinkové kouzlení objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Šestý díl nové edice Bylinkové kouzlení objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

První díl knihy Kouzlo léčivých bylinek – Bylinkové kouzlení objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Druhý díl knihy Kouzlo léčivých bylinek - Tvoříme s láskou objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Třetí díl knihy Kouzlo léčivých bylinek - Tvoříme s láskou objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Pokud budete potřebovat znát více informací, prosím o napsání emailu: dita@bylinkove-sneni.cz