Kniha Bylinkové kouzlení I.

Když o tom dokážeš snít, dokážeš to UDĚLAT.

Editorial

Všimli jste si někdy, jak krásně se třpytí perly ranní rosy na zelených listech kontryhelu? Jak se květy měsíčku otáčí za sluníčkem a svojí nádherou vám prozáří zahradu? Jak jsou malé ostrůvky jetele poseté čmeláky, včelkami a motýly, kteří na ně s láskou usedají? Jak nám květy hluchavky bílé poskytují překrásnou pastvu pro oči? Jak sladce voní listy jahodníku a maliníku? Jak jeřáb zdobí přírodu svými oranžovými zářivými bobulkami, a každoročně tak těší nejedno romantické oko? Jak se něžné kvítky řebříčku chvějí ve vánku, zatímco se chmel líně pohupuje a moudře pokyvuje svými svěže zelenými šišticemi? A jak se hebké listy šalvěje natahují, jako by nás chtěly pohladit po líci?

Všechny tyto krásné bylinky sbíraly s láskou už naše babičky, protože moc dobře věděly, co se skrývá za jejich tichou krásou. Je to právě ona nekonečně dlouhá řada léčivých vlastností, které přivítají s otevřenou náručí zejména ženy.

A když se někdy naskytne nějaký neduh, který nám naruší naši ženskou harmonii, věřte, že nám matička příroda nechala vyrůst několik bylinek, jež umí zklidnit naši rozčeřenou hladinu. Kolikrát si stačí připravit bylinné čajíky, dopřát si bylinné koupele, které spojí příjemné s užitečným a pohladí nás na duši, ale hlavně umět si namíchat mnoho kouzelných lektvarů, jež nám pomohou najít a udržet si svou ženskost, být stále vitální, neleknout se žádné ženské bolesti a přijmout se takové, jaké jsme.

Nakoukněte se mnou do kouzelného bylinkového herbáře mé babičky, která vám představí bylinky, jež nám již po staletí pomáhají s harmonizací a ukazují nám, jak v sobě najít a probudit onu bohyni, která se skrývá v každé z nás. Jak říká s oblibou moje babička, nejkrásnější věcí na ženě je právě její ženskost, jen díky ní, lásce k životu a sobě samé může být krásnou bytostí, milující matkou i vášnivou milenkou. Říká také, že láska kvete v každém věku, je kořením našeho života, bez kterého se neobejdeme, a její jiskru v nás můžou mnohdy zažehnout i láskyplné bylinky, které rostou všude kolem.

S láskou Dita

V knize se dozvíte například:

 • Které bylinky můžete používat místo hormonů, tak aby vám pomohly nastolit rovnováhu v těle?

 • Které přírodní dobroty se hodí nejvíc k povzbuzení libida?

 • Které bylinky vám uleví, když vám v hlavě buší bolest?

 • Která bylinka nejlépe uklidní rozčeřenou hladinu vašich nervů?

 • Které bylinky upraví menstruační cyklus?

 • Které bylinky používat během období premenstruačního syndromu?

 • Která bylinka dokáže zmírnit menstruační křeče a silné krvácení?

 • Které bylinky vám zajistí klidnou menopauzu?

 • Které bylinky jsou nejlepší pro plodnost a početí?

 • Které přírodní dobroty jsou vhodné pro těhotné a kojící ženy?

 • Jakou přírodní kosmetiku namíchat pro miminko před porodem a jakou k porodu?

 • Která bylinka usnadní porod a která naopak podpoří tvorbu mateřského mléka?

 • Která bylinka léčí a hojí hemeroidy?

 • Která bylinka vám pomůže ukončit laktaci?

Informací ale dostanete mnohem více! Jde hlavně o bylinkové rady a tipy našich babiček a spousta jednoduchých, léčivých a lety prověřených přírodních receptů pro vaše zdraví.

 • Objednávku knihy mi prosím napište na email spolu se svými kontaktními údaji a počtem kusů knih, které si přejete. Také mi dejte vědět, zda chcete věnování a pro koho, ráda vám knihu podepíši. Po zaslání těchto informací vám zašlu podklady k platbě. Knihu zasílám i na Slovensko.

Email: dita@bylinkove-sneni.cz

Cena 490,- Kč - 20 EUR

Dita Oškerová

Jsem autorkou a fotografkou knih Kouzlo léčivých bylinek, Bylinkové kouzlení a blogu Bylinkové snění. Vedu workshopy, na kterých se s vámi ráda potkám. To všechno dělám s vášní sobě vlastní. Jsem pisatelka, knihomolka, kreativní tvořitelka a v neposlední řadě také manažerka, která se naučila nechat věci plynout, jít s proudem a neříkat slova jako „jistota“ nebo „musím“.

V životě si jdu vždy za svým, s vášní a nadšením. S vírou v sebe sama si plním své sny. Věřím na věci mezi nebem a zemí, miluji život a životní výzvy.

S láskou Dita

První díl knihy Kouzlo léčivých bylinek – Bylinkové kouzlení objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Druhý díl knihy Kouzlo léčivých bylinek - Tvoříme s láskou objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Třetí díl knihy Kouzlo léčivých bylinek - S láskou k přírodě objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Workshopy Bylinkové kouzlení www.bylinkove-sneni.cz

Více článků a receptů najdete také na moji facebookové stránce a instagramu @bylinkovesneni.cz facebook stránka

ISBN 978-80-907716-0-4