Nové začátky, nový směr, nové příležitosti

Určitě znáte všichni, to známe pořekadlo "Když se jedny dveře zavřou, druhé se otevřou." A je to pravda, jen se nebát vykročit novým směrem. Slyšíte to pozitivní slovo NOVÝM?

Zkuste si napsat:

NOVÉ ZAČÁTKY, NOVÁ PŘÍLEŽITOST, NOVÝ SMĚR, NOVÁ ZKUŠENOST, NOVÉ VÝZVY, NOVÁ LÁSKA... ZNÍ TO KRÁSNĚ, ŽE?

Cítíte tu sílu nového, čistého, zajimáveho a hlavně skrytě přitažlivého? Většinou jsou s tímto slovem spojené zlomové životní okamžiky.

Nevím jak vy, ale já vždy nové vítám s otevřenou náručí, jelikož věřím, že vše nové přinese nový vítr, nové nápady prostě všechno nej. Ale ne vždy tomu tak bylo – přiznávám. Dokáži se vžít do lidí, kteří se křečovitě drží toho starého, protože věří tomu, že nic lepšího nového nepříjde. Chápu i “rozumné důvody” proč staré neopouštět kvůli novému. Ale vše je o úhlu pohledu a přístupu člověka k životu. Takže zda bude “nové” dobré či špatné záleží jen a pouze na nás na našem postoji. Pokud se bojíte udělat první krok, zkuste to obrátit - vždyť i to co je dnes “staré” bylo kdysi nové, neokoukané. Ale chápu, že nové znamená samozřejmě i riziko a potencionální nebezpečí. Ale stojí to za to,nemyslíte? Vždyť každý nový začátek má v sobě nezapomenutelné kouzlo a hlavně v sobě nese naději, že náš život bude krásnější a lepší, ale je to samozřejmě krok do neznáma proto je potřeba mít sílu udělat krok vpřed, velkou odvahu a vnitřní motivaci. Udělat první krok je vždy ten nejtěžší. Ale když už vykročíte, tak jste na cestě a poté je lepší jít vždy vpřed. A když příjdou pochybnosti, jakože většinou příjdou, podívejte se zpět do minulosti a řekněte si co všechno už jste dokázali. A po této krátké bilanci už jen směrem vpřed a hodně štěstí.

Závěrem:

Když věříte, že vše bude v pořádku, tak věřte, že bude, protože život je cesta NAŠE CESTA.

Více článků najdete také na moji facebookové stránce. facebook stránka