Nemoci pochází z emocí – co nám říká psychosomatika

Říká se, že stačí najít duchovní příčinu nemoci a člověk se zázrakem uzdraví.

Nemoc k nám příchází jako moudrý učitel, který nás nutí přehodnotit náš život a zálěží na každém z nás, jak se k problému postaví. Již v atlanské medicíně věděli, že problémy, které se týkají nohou až po kyčle, jsou spjaty s materiálními starostmi, od kyčlí po srdce to jsou psychické problémy a od srdce po hlavu trpí naše duše. To znamená, duše nám dává jasný příkaz, že nejdeme cestou k sobě, ale od sebe.

Proto je důležité být v harmonii sám se sebou a důvěřovat svoji intuici.

  • Migréna a častá bolest hlavy je známkou toho, že příliš mnoho pozornosti upíráme k druhým a nemyslíme na sebe. Může být ale také projevem traumatické zkušeností z minulosti, například nezpracovaným porodním traumatem, nebo pocitem bezmoci, který se často projevuje ve stresových situacích. Přitom stačí, aby jsme si uvědomili všechny naše možnosti, které v životě máme a zbytečně se natrápili a následovali je, pak se nám migréna může obloukem vyhnout.

  • Rýma nám vysílá signály, že si potřebujeme odpočinout, protože máme ve svých myšlenkách chaos a nejsme schopni se rozhodnout nebo vyřešit nějakou situaci. Právě proto nás přišla zastavit, abychom získali čas a v klidu si myšlenky utřídily a nebáli se jít pod povrch věci, tak aby se vše krásně vyřešilo v náš prospěch.

Více si můžete přečíst v magazínu Šaman, kde tento článek vychází jako seriál a to od čísla 02/2018

Více článků najdete také na moji facebookové stránce. facebook stránka