Aromaterapie

Zavřete oči a zasněte se… právě vstupujete do nádherně provoněné lékárny plné voňavých bylinek……cítíte tu nádhernou vůni a ten klid, který vámi prostupuje? Najednou se před Vámi otevírá svět neomezených možností a vy cítíte klid, teplo a lásku. Tak, tak by se jednoduše dala nazvat aromaterapie a její účinky.

Ale jinak řečeno aromaterapii můžeme definovat jako používání esenciálních olejů k udržování a podpoře fyzické, psychické a duchovní pohody. Esenciální oleje jsou látky přirozeně se vyskytující v mnoha druzích rostlin. Získávají se z různých druhů květů, trav, plodů, listů, kořenů a stromů. Přírodní éterické oleje lze využít mnoha způsoby a nelze než obdivovat jejich schopnost účinného působení na lidský život. Z historie je zřejmé, že naši předkové si byli vědomi léčebného působení rostlin a jejich krásnou vůní a myslím si, že nenajdete zemi, ze které by jsme nečerpali poznatky o používaní léčivých účinků rostlin.

Aromaterapie má take velké využití při masážích na které já osobně nedám dopustit. Nejenže ulevíte svému tělu, ale také psychice. Stačí si dopřát uvolňující nebo povzbuzující aromatickou olejovou masáž, která stimuluje proudění krve, zklidňuje nervový systém a povoluje napětí svalstva. Příjemné doteky v kombinaci s rozptylováním éterických olejů a jejich nádhernou vůni se při jejich vtírání do pokožky odblokovávají nepříjemné psychické i fyzické stavy.

První díl nové edice Bylinkové kouzlení objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Druhý díl nové edice Bylinkové kouzlení objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Třetí díl nové edice Bylinkové kouzlení objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Čtvrtý díl nové edice Bylinkové kouzlení objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Pátý díl nové edice Bylinkové kouzlení objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

První díl knihy Kouzlo léčivých bylinek – Bylinkové kouzlení objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Druhý díl knihy Kouzlo léčivých bylinek - Tvoříme s láskou objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz

Třetí díl knihy Kouzlo léčivých bylinek - Tvoříme s láskou objednáte zde: www.bylinkove-sneni.cz